I LO forever, czyli spotkanie z dyrektorem Aleksandrem Rybskim

24.09.2018 r. o godzinie 10.30 w MCK ,,Sokół” odbyło się kolejne z cyklu spotkań z wybitnymi absolwentami naszej szkoły, tym razem z dyrektorem Pierwszego Liceum – Aleksandrem Rybskim, który wygłosił wykład na temat swojej pasji – matematyki – oraz podzielił się z słuchaczami anegdotami ze szkolnych czasów. Pan dyrektor zwrócił uwagę na fakt, jak ważne w uczeniu się jest samokształcenie, logiczne myślenie, dogłębne poznanie tematu, którym się zajmujemy i zrozumienie wszystkich istotnych dla danego zagadnienia pojęć. Opowiedział także o swoich wymagających, ale i zarazem inspirujących nauczycielach oraz o wspaniałych wycieczkach, rajdach i zabawach klasowych z licealnych lat, pozwalających nawiązywać nowe znajomości i pogłębiać przyjaźnie. Szkoła uczyła nie tylko tego, jak przyswajać wiedzę, ale także zasad dobrego wychowania i kulturalnego zachowania, jakimi powinien kierować się w życiu wykształcony człowiek. Mimo różnic między szkołą obecnie, a niegdyś, Jedynka – jak powiedział mgr Aleksander Rybski – nadal jest miejscem, w którym możemy zdobyć nie tylko gruntowną wiedzę, ale także (a może przede wszystkim) spotkać ciekawych i wartościowych ludzi i zaprzyjaźnić się z nimi.

Warto zatem doceniać to, co szkoła nam daje, mieć ją w sercu i w pamięci przez całe życie i rozsławiać jej dobre imię gdziekolwiek się jest!

Kinga Reguła – 2d, Anna Janisz – 2d

red. bo