Click to listen highlighted text!

I LO na podium, czyli zawody siatkarskie z okazji 200-lecia szkoły

4 czerwca 2018 r. hala sportowa w Instytucie Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu stała się terenem zmagań siatkarskich 5 drużyn, które przystąpiły do tego turnieju, by uczcić 200-lecie istnienia naszej szkoły, a przy okazji także 20-lecie PWSZ. Oprócz naszego zespołu – I LO w Nowym Sączu – w spotkaniu wzięły udział ekipy z: I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu oraz PWSZ w Nowym Sączu. Rozegrały one między sobą mecze na zasadzie, ,,każdy z każdym”. Bardzo emocjonujące siatkarskie zmagania oglądała licznie zgromadzona publiczność, szczególnie ta z Jedynki, starając się żywo dopingować, swoich, co z pewnością pomogło Długoszowej drużynie, która uplasowała się na 3. miejscu, czyli zdobyła brązowy medal! Pierwsze miejsce przypadło II LO, 2. PWSZ, 4. ZSO z Bobowej, a 5. I LO z Limanowej. Gratulacje należą się jednak zarówno zwycięzcom, jak i pozostałym zespołom! Chodziło, bowiem przede wszystkim o sportową, jubileuszową, rywalizację, a tej nie brakowało – było to naprawdę wspaniałe siatkarskie widowisko! Wszystkie drużyny uhonorowano pamiątkowymi pucharami, statuetkami i drobnymi upominkami.

Głównym organizatorem zawodów był Paweł Kwiatkowski – nauczyciel wf-u z I LO. W przedsięwzięciu tym wsparli go koledzy nauczyciele wychowania fizycznego z I LO, młodzież naszej szkoły, studenci IKF z PWSZ oraz opiekunowie zaproszonych drużyn i sędziowie, dzięki czemu udało się ,,dopiąć wszystko na ostatni guzik”. Dlatego usłyszeli oni na koniec słowa podziękowania od ,,głównodowodzącego”.

I w ten oto sposób kolejne wydarzenie uświetniające jubileusz 200-lecia zapisało się w historii naszej szkoły i… na łamach naszej kroniki!

red. bo

Skip to content Click to listen highlighted text!