Click to listen highlighted text!

Wymiana młodzieży

W dniach 25.09.-02.10. 2019 r. po raz kolejny gościliśmy w  naszej szkole grupę niemieckich uczniów i nauczycieli z Elisabeth Selbert-Schule (Hameln, Dolna Saksonia). Wizyta odbyła się w ramach programu polsko-niemieckiej wymiany młodzieży z powodzeniem realizowanej przez nasze szkoły od czterech lat. Po oficjalnym przywitaniu przez Dyrekcję I LO, uczniowie polscy i niemieccy wzięli udział w lekcjach w naszej szkole, zwiedzili centrum Nowego Sącza oraz odwiedzili ratusz, gdzie miało miejsce spotkanie i dyskusja z Wiceprezydent Magdaleną Majką.
https://www.nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/22046
     Czas spędzony z polskimi rodzinami, wspólne wycieczki do Szczawnicy oraz Krakowa umożliwiły integrację młodzieży, wymianę doświadczeń, poznanie różnic kulturowych oraz pokonanie istniejących uprzedzeń. Dodatkowym atutem była możliwość rozwoju kompetencji językowych. Ważnym punktem programu była wizyta w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy Międzynarodowym Pomniku Ofiar Obozu.
     Projekt wymiany młodzieży realizowany jest dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) oraz Rady Rodziców I LO.

Skip to content Click to listen highlighted text!