Click to listen highlighted text!

Frankofoński konkurs fotograficzny BLEU BLANC ROUGE 2021

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!


Termin:
17 października 2021 – Polska

To już 7 edycja tego cieszącego się dużym zainteresowaniem konkursu, tym razem na temat „Portrait”. Według słownikowej definicji portret, to „artystyczny wizerunek konkretnej osoby lub grupy osób, ukazujący niekiedy cechy charakteru portretowanych”. Portret może być komiczny, dwuznaczny, symboliczny czy przenośny. Portret to nie tylko twarz jakiejś osoby. Wiele innych planów jest także akceptowanych. Najważniejszymi elementami jednak w portrecie jest opowiedziana historia i zawarte w nim emocje.

Jaki jest więc francuski „portrait” dla młodych ludzie uczących się francuskiego? Czekamy na artystyczne zdjęcia osób, grup przyjaciół, ale i całych klas, na których pojawią się trzy charakterystyczne dla Francji kolory i które opowiedzą nam jakąś historię o portretowanych. Istnieje oczywiście całkowita wolność interpretacji tematu konkursu.

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych poczynając od 4 klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy liceum lub technikum.

Fotografie (max 5 na uczestnika) należy przesłać do niedzieli 17 października 2021 tylko w formie elektronicznej na adres: bleublancrouge2021@onet.pl

Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w regulaminie, który można pobrać na dole strony.

Organizatorem konkursu jest II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza  z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdyni. Patronat nad konkursem objął Instytut Francuski w Polsce i Prezydent Miasta Gdynia.

  Źródło: https://www.institutfrancais.pl/pl/wydarzenia/frankofonski-konkurs-fotograficzny-bleu-blanc-rouge-2021

Autorka zdjęcia: Zuzanna Czajka

Skip to content Click to listen highlighted text!