205-lecie I LO Uroczysta akademia jubileuszowa

,,I LO, I LO, I Liceum, Liceum, o!” ma już 205 lat! (1818-2023) i jest jedną z najstarszych szkół w Polsce.

Ten niezwykły jubileusz uczciliśmy także okolicznościową akademią ,,Wierzę w świat lepszy i wierzę w świat nowy” przygotowaną przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

W tym miejscu chcielibyśmy wykonać głęboki ukłon w stronę wszystkich wykonawców i współtwórców tego przedsięwzięcia, i przywołać ich z imienia i nazwiska, jako tych, którzy piszą bieżący rozdział w historii I LO, tak, jak robili to ci, ,,którzy byli tu przed nami”.

Myślę, że była to dla nas wspaniała lekcja współpracy, kreatywności, identyfikacji ze szkołą – jej tradycją i wartościami (Każdy dłużen szkole swojej tyle, na ile go stać, przy jego zdolnościach i siłach – by sparafrazować hymn szkoły) oraz czas spędzony w przyjaznej sympatycznej atmosferze. Krótko mówiąc: Itaka dała nam tę piękną podróż…, w czasie której próbowaliśmy opiewać okaleczony świat, wierząc w świat lepszy i wierząc w świat nowy.

A ze swej strony, również w imieniu młodzieży, chcielibyśmy podziękować Radzie Rodziców (fundusze na katering), nauczycielom wf-u (wsparcie logistyczne/techniczne oraz cierpliwość /aula=próby/), pracownikom MCK ,,Sokół” (wsparcie techniczne i mentalne (anegdotki/żarciki:) w czasie próby generalnej i w dniu akademii, pracownikom szkoły (techniczne wsparcie doraźne).

A poniżej wszyscy zaangażowani w przygotowanie akademii:

Recytatorzy

Stoją od lewej: Kacper Białończyk (4c), Sara Sobczak (4c), Julia Zaprzelska (4g), Magdalena Kogut (4c), Dominika Rola (2c), Maciej Kożuch (4f)

Wokaliści, muzycy

Stoją od lewej: Małgorzata Borek (4h) – wokal, Katarzyna Janur (2 LO – gościnnie) – piano, Martyna Bubula (2h) – wokal, Zuzanna Wojciechowska (3c) – wokal, Oliwia Jawor (3i) – skrzypce, Patryk Kruczek (3h) – gitara elektryczna, Ewelina Boczarska – (3b) – wokal, Jakub Gródek – gitara basowa (gościnnie), Michał Lipiak – perkusja (gościnnie).

Tancerki – zespół taneczny INFART

Stoją od lewej: Martyna Kolobius (1g), Natalie Śpiewak (4g), Aleksandra Rolka (1g), Aleksandra Sztaba (2h), Natalia Góra (1g), Klaudia Kozieł (4g), Julia Zaprzelska (4g), Wiktoria Oleksy (1g); z przodu – Katarzyna Poręba (3a), Martyna Stawiarska (3b).

Realizatorka prezentacji multimedialnych

Natalia Dutka (4c)

Ekipa I LO (i przyjaciół) w komplecie

Wszyscy plus nauczyciele: Ewa Kołacz (po lewej), Anita Migacz (środek), Bernadeta Odrzywolska (po prawej), Jakub Bulzak (środek – góra)

Obsługa techniczna

Julia Pikoń (4c), Michał Kubas, Mikołaj Turek (4a), Hanna Sojka (2b), Natalia Basta (2b) – poza blaskiem fleszy, a jakże ważni!