Click to listen highlighted text!

Podcastowe Kroniki Długosza docenione w konkursie dziennikarskim!

Miło nam poinformować, że nasi szkolni dziennikarze  – uczniowie klasy 4c – działający pod nazwą Podcastowe Kroniki Długosza osiągnęli znaczący sukces. W konkursie „Okiem Młodych” organizowanym przez Pałac Młodzieży zajęli trzy pierwsze miejsca.

I miejsce –  Magdalena Kogut  – za  edukacyjne przedstawienie filmów grozy.

II miejsce  – Angelika Baran  – za ciekawe przedstawienie spojrzenia młodych ludzi na Nowy Sącz.

III miejsce – Maciej Baczyński  – za humorystyczne przedstawienie dawnych wierzeń związanych z czarami.

W konkursie wzięły udział również Oliwia Brdej i Klaudia Kołdras, które zrealizowały wywiad z psycholog dr Agnieszką Chemperek na temat depresji.

Gratulujemy!

Maciej Baczyński, Angelika Baran, Oliwia Brdej, Magdalena Kogut oraz Klaudia Kołdras to młodzi dziennikarze tworzący   Podcastowe Kroniki Długosza.

Do pisania pierwszych dziennikarskich wprawek (wywiadów, reportaży , recenzji, esejów) w pierwszej klasie zachęciła ich wychowawczyni i nauczycielka języka polskiego – p. prof. Ewa Kołacz.

Po trudnym okresie pandemii uczniowie postanowili rozwijać swą pasję, spełniać marzenia związane z dziennikarstwem. W 2023r. p. prof. Ewa Kołacz zaproponowała im  nawiązanie współpracy z dziennikarzem radiowym – p. Michałem Rejduchem.  Uczniowie zaczęli uczęszczać na jego zajęcia w Pałacu Młodzieży, szlifując dziennikarski warsztat – tworząc podcasty.  W tym samym roku, dzięki Szkolnemu  Budżetowi Obywatelskiemu, pozyskali fundusze na zakup profesjonalnego sprzętu do nagrywania podcastów.

Do tej pory szkolni podcasterzy  przeprowadzili  wiele wywiadów i nagrali  aż 15 odcinków o tematyce szkolnej. Swoje materiały umieszczają na platformie Spotify:

Podcastowe Kroniki Długosza tworzą  tegoroczni maturzyści, którzy wkrótce będą musieli pożegnać  się ze szkołą, ale na pewno nie z  dziennikarską przygodą. Od kilku miesięcy na lekcjach języka  polskiego dzielą się swoją wiedzą z uczniami klasy 1c i zarażają młodszych następców swoją pasją.

Skip to content Click to listen highlighted text!