Click to listen highlighted text!

„Oddziaływanie elektromagnetyczne – wszystko, co powinniście o nim wiedzieć”

20 marca 2024 roku uczniowie I LO kolejny raz uczestniczyli w wykładach organizowanych przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tym razem temat wykładu poświęcony był oddziaływaniu elektromagnetycznemu.

Złoty wiek fizyki trwa od ponad trzystu lat, a Uniwersytet Jagielloński ma swój duży wkład w rozwój tej gałęzi nauki. Fizycy krakowscy odnoszą liczne sukcesy w rozwoju fizyki współczesnej. Instytut Fizyki UJ, spadkobierca założonego ponad 200 lat temu Zakładu Fizyki, kształci kadry naukowe we wszystkich wiodących dziedzinach fizyki.

Współpraca I Liceum Ogólnokształcącego z tak wysoko wykwalifikowaną kadrą naukową to niewątpliwie duże wsparcie dla tych uczniów, którzy pragną zdobyć solidne wykształcenie i umiejętności przydatne w zdobyciu pracy. Pracodawcy już dawno odkryli, że wykształcenie matematyczno – fizyczne jest gwarancją solidności i zdolności do sprostania zmieniającym się wymaganiom. Studia fizyki uczą myślenia i systematyczności, przygotowują do twórczej i owocnej pracy.

Opiekunowie: dr Jolanta Dercz, mgr Edyta Kukuła, mgr Olga Laszczyk, ks. dr Hieronim Kosiarski.

Skip to content Click to listen highlighted text!