Wizyta dyplomaty ze Słowacji

W dniu 14 marca 2024 r. przybyła do szkoły Pani Zlata Šipošová – Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie.
W spotkaniu poświęconym współpracy w ramach popularyzacji języka i kultury słowackiej np. w klasach humanistycznych oraz poznawaniu wspólnej historii, możliwych projektach i studiów na polskich uczelniach z zakresu filologii słowackiej uczestniczyli: mgr Bernadeta Odrzywolska, szkolni dziennikarze: Angelika Baran, Oliwia Brdej, Magdalena Kogut i Maciej Baczyński z Podcastowych Kronik Jana Długosza (4 C) i dyrektor Jacek Tomasik.
W nowym roku szkolnym w klasach 1 C i 1 H istnieje możliwość wzbogacenia naszej oferty edukacyjnej o wątek transgraniczny i wykorzystanie dotychczasowej współpracy na poziomie miast partnerskich i regionów.
Wywiad z Panią Konsul dostępny w Podcastowych Kronikach Jana Długosza.