Click to listen highlighted text!

UROCZYSTA GALA LIV OLIMPIADY LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO

3 czerwca 2024 roku w Pałacu Staszica – siedzibie Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk w Warszawie – miało miejsce uroczyste zakończenie LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, w którym uczestniczyła Emilia Majerczak, uczennica klasy 3h, laureatka tegorocznej olimpiady. Odebrała ona dyplom oraz gratulacje od członków prezydium Komitetu Głównego OLiJP: prof. dr hab. Teresy Kostkiewiczowej – honorowej przewodniczącej, prof. dr. hab. Tomasza Chachulskiego – przewodniczącego oraz prof. dr hab. Teresy Dobrzyńskiej-Janusz – wiceprzewodniczącej. Ponadto Emilię wyróżniono jeszcze dodatkowo za wybór tematu pracy z zakresu XIX w. na etapie szkolnym i okręgowym. Laureaci zostali także obdarowani licznymi pozycjami książkowymi, podobnie jak ich opiekunowie oraz miesięcznym dostępem do wszystkich zasobów portalu Legimi (ebooki i audiobooki).

Nasz wyjazd do Warszawy stał się także okazją do spotkania z pięknymi miejscami stolicy, jak również z absolwentami I LO im. J. Długosza, obecnie studentami prawa i resocjalizacji warszawskich uczelni (UW i inne), oraz z pracownikami ważnych instytucji badawczych, niegdyś uczniami klasy ,,h” o profilu j.polski, historia, wos. Jedną z absolwentek jest Monika Stachoń (na zdjęciu poniżej), dziś specjalistka od cyberbezpieczeństwa, niegdyś finalistka LXV Olimpiady Polonistycznej drugim Jakub Walawski, zwycięzca 52. Olimpiady Wiedzy o Polsce i świecie Współczesnym, teraz pracownik dużej międzynarodowej kancelarii prawniczej. Tak oto ,,Jedynka” kształci i łączy olimpijczyków!

Sukces w olimpiadzie przedmiotowej to połączenie talentu, pasji i ciężkiej pracy uczennicy/ucznia. Nie bez znaczenia jest także – szeroko rozumiane – wsparcie szkoły.

Emilii serdecznie gratulujemy tego osiągnięcia, które otwiera jej drogę na wiele prestiżowych kierunków studiów na licznych polskich uczelniach, m.in. dzięki maturze z j. polskiego zdanej już na 100%.

Opiekunem merytorycznym uczennicy była mgr Bernadeta Odrzywolska.

Skip to content Click to listen highlighted text!