Click to listen highlighted text!

III edycja wymiany „Miesiąc we Francji, miesiąc w Polsce” dobiega końca

Program powstał z inicjatywy Regionu Akademickiego Auvergne-Rhône-Alpes we współpracy z Instytutem Francuskim w Polsce, który ma na celu zapoznanie licealistów z innym systemem edukacji i inną kulturą w trakcie miesięcznego pobytu u rodziny goszczącej w kraju partnerskim i dzięki uczęszczaniu do miejscowej szkoły. Udział w programie pozwala podnieść umiejętności językowe uczniów oraz rozwinąć ich kompetencje społeczne i obywatelskie, takie jak samodzielność, poczucie odpowiedzialności, otwartość i tolerancja. Nicola wraz z Karoliną wyjechały do Francji w marcu i reprezentowały nasze Liceum na szczeblu międzynarodowym. Natomiast, Marine i Charlotte od 3 tygodni poznają naszą szkołę i region. Dzisiaj miały przyjemność spotkać się z naszym Panem dyrektorem mgr Jackiem Tomasikiem oraz Panią wicedyrektor mg Barbarą Lorek, aby podzielić się swoimi wrażeniami z pobytu w Polsce. Mamy nadzieję, że pobyt w naszym kraju był dla nich ciekawym doświadczeniem, z którego zostaną im piękne wspomnienia i zechcą nas jeszcze odwiedzić. 
koordynator mgr Anna Pawłowska-Cieśla

Skip to content Click to listen highlighted text!