Click to listen highlighted text!

UROCZYSTA GALA XVII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY O DIAMENTOWY INDEKS AGH

W dniu 12 czerwca 2024 roku miało miejsce uroczyste zakończenie XVII Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. W uroczystej gali uczestniczył Mateusz Mółka z kl 2b, który uzyskał tutuł laureata I stopnia w dziedzinie chemii. Odebrał On dyplom z gratulacjami od dr hab. prof. AGH Jerzego Stochela – Przewodniczącego Komitetu Głównego Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH oraz prof. dr hab. inż. Wojciecha Łużnego – Prorektora ds. Kształcenia.

Ceremonia oprócz możliwości spotkania ludzi nauki i studentów AGH była również okazją do wysłuchania inspirujących wykładów:

mgr Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka – Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk „Robotyka satelitarna, zawód z kosmiczną przyszłością”,

dr inż. Paweł Janowski – Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej „ Jak powstała bomba Oppenheimera”.

Wykłady, choć różniły się tematyką, łączyła wspólna idea: ukazanie, jak nauka i technologia nieustannie kształtują nasz świat, zarówno w przeszłość, jak i przyszłość. Była to inspirująca lekcja dla każdego młodego naukowca, który chce zrozumieć, jak nauka może wpływać na społeczeństwo i jakie niesie ze sobą odpowiedzialności.

Dodatkowo uroczystość  uatrakcyjniło wystąpienie Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Górniczo Hutniczej.

Opiekunem merytorycznym ucznia była dr Anna Waksmundzka-Góra

Skip to content Click to listen highlighted text!