Click to listen highlighted text!

Nowy numer „Paranoi” – gazetki szkolnej

29 kwietnia 2019 r. ukazał się nowy numer „Paranoi”. Gazetka nasza pod dowództwem redaktorki naczelnej Joanny Kozioł z kl. 2c, składana przez utalentowanego artystycznie ucznia kl. 1j Łukasza Biernackiego i ozdabiana zdjęciami przez Julię Miksztal (2b), jak zawsze rozeszła się błyskawicznie.

O czym można przeczytać w nowym wydaniu? Mnóstwo tu ciekawych artykułów napisanych przez uczniów z różnych klas. Wszyscy z pewnością chętnie zapoznają się z pierwszym wywiadem z dyrektorem naszej szkoły panem Andrzejem Padulą, który mówi nie tylko o swoich doświadczeniach oraz planach na przyszłość, ale także o zdumiewającej inwencji uczniów naszej szkoły. Kto ciekaw, jaki ma z tym związek biały kwiat kaktusa, musi koniecznie przeczytać ten wywiad.

Na naszych łamach nadal swe zabawne artykuły publikuje Marcelina Koncewicz, dziś studentka prawa na UJ. Jeśli wybieracie się na studia, warto się zapoznać z jej najnowszym felietonem poświęconym współlokatorce idealnej.  A oprócz tego –  wiele w „Paranoi” innych ciekawych tekstów, bardziej lub mniej poważnych, a także zdjęć, m. in. z Festiwalu Młodych Talentów (o którym jeszcze napiszemy). Ponieważ trzymamy rękę na pulsie współczesności, nie są nam również obce aktualne mody, stąd ostatnia strona poświęcona została … kolorowym skarpetkom. Polski pisarz Leopold Tyrmand walczył kiedyś z komunizmem za ich pomocą, kto by pomyślał, że ta część garderoby ma taką uniwersalną moc…

Zapraszamy zatem do lektury „Paranoi”! Komu nie udało się kupić gazetki, może ją przeczytać w szkolnej bibliotece, a dla zachęty dołączamy kilka artykułów.

Opiekunka redakcji

                                                                                     Dorota Wąsowicz

Skip to content Click to listen highlighted text!