Turniej Motoryzacyjny

Po 2 letniej przerwie został wznowiony Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny. 27 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu odbył się etap powiatowy i z terenu miasta, w którym wzięli udział nasi uczniowie w składzie Amelia Plata 3e, Julia Gruca 2i, Jakub Ogorzałek 1j.  Turniej zaczął się o godzinie 9.00 wtedy to wszyscy rywalizujący ze sobą uczniowie spotkali się na świetlicy. Pierwszym wyzwaniem było napisanie testu, który składał się z 35 pytań z wiedzy o Zasadach Ruchu Drogowego, na udzielenie odpowiedzi uczniowie mieli 45 minut. Kolejnymi wyzwaniami z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy była  jazda skuterem po torze z przeszkodami, dodatkowo jedna osoba z zespołu z uprawnieniami do kierowania samochodem (Amelia Plata) jechała samochodem z talerzem Stewarta. Na koniec cała drużyna musiała wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy i udzielić pomocy pozorantowi, potrąconemu przez samochód. Za każdą konkurencję drużyna otrzymywała punkty, które pod koniec zostały zliczone.

Drużyna naszej szkoły zdobyła 2 miejsce!

Opiekunem był mgr Wojciech Kurek.

Gratulujemy uczestnikom oraz opiekunowi.