Jakub Sułkowski z klasy 4g uzyskał tytuł finalisty z wyróżnieniem w XXXI Olimpiadzie Informatycznej

Centralny etap Olimpiady Informatycznej odbył się w dniach 10 i 11 kwietnia 2024 roku na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Do trzeciego etapu centralnego zakwalifikowano 101 uczestników spośród ponad 1400 zarejestrowanych osób w pierwszym etapie. W ciągu dwóch dni zawodów uczestnicy zmagali się z rozwiązaniem złożonych problemów algorytmicznych.

Sukces Jakuba oznacza, że ma on zagwarantowane 100% punktów z matury z informatyki na poziomie rozszerzonym oraz maksymalną ilość punktów w procesie rekrutacyjnym na wiele kierunków studiów na takich uczelniach jak Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Wrocławski, AGH i in.

Kuba serdecznie gratulujemy tego dużego osiągnięcia!

Opieka: mgr inż. Sebastian Jermakowicz