Wystawa jubileuszowa

Jednym z wydarzeń jubileuszowych towarzyszących uroczystościom 200-lecia szkoły była wystawa zdjęć, plakatów i tableau przybliżających historię szkoły, sylwetki jej dyrektorów na przestrzeni dwóch stuleci oraz ważne szkolne przedsięwzięcia, wpisane w życie szkoły od dawna, np. Festiwal Młodych Talentów. Na wystawie zaprezentowano również obrazy absolwentów i nauczycieli naszej szkoły: Zbigniewa Abrama, Barbary Adamowicz, Aleksandry Anzel, Bolesława Barbackiego, Józefa Hałasa, Krzysztofa Kulisia, Katarzyny Lebdowicz, Ryszarda Miłka, Jana Pawła Dziesielewskiego, Romana Reguły, Antoniego Reszkiewicza, Agnieszki Rogóz, Lidii Walczyk, Michała Załuskiego, Wandy Zaremby. Można było ją oglądać w dniach 3. 11.2018 – 18. 11. 2018 w foyer kina ,,Sokół” (dzięki uprzejmości dyrekcji MCK ,,Sokół”).

Nastąpiło także odsłonięcie tablic memoratywnych poświęconych ważnym postaciom związanym z I LO.

red. bo