Święto Szkoły

                             

5 listopada 2019r. I LO obchodziło swoje święto – to już 201. rocznica powstania naszej szkoły. Z tej okazji odbyła się uroczysta Msza Św., a także, w dwóch turach, akademia połączona ze ślubowaniem klas pierwszych.

Msza Św. w kościele św. Kazimierza miała szczególną oprawę, przygotowaną przez szkolnych katechetów ks. Mateusza Kaźmierka i ks. Grzegorza Franczyka. Scholę liturgiczną opracowała Aleksandra Gryzło, uczennica klasy 3i.

 Uroczystą akademię, zorganizowaną dzięki uprzejmości dyrekcji w MCK „Sokół”, przygotowały klasy: 2h i 2k pod opieką mgr Bernadety Odrzywolskiej oraz mgr. Jakuba Bulzaka, a także samorząd szkolny, nad którym pieczę sprawują mgr Barbara Lorek i mgr Paweł Kwiatkowski.

Akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. Przemówienia wygłosili zaproszeni goście na czele z Prezydentem Miasta Nowego Sącza Ludomirem  Handzlem, absolwentem naszego liceum, przedstawicielką kuratorium panią Małgorzatą Lenartowicz oraz zastępcą przewodniczącej Rady Rodziców panią Jolantą Dudczyk.  Dyrektor I LO mgr Andrzej Padula w swym wystąpieniu przypomniał  o 200 – letniej tradycji szkoły i zobowiązaniach, jakie tradycja ta narzuca nauczycielom i uczniom. Później uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Podczas części oficjalnej ogłoszono także, iż  Nauczycielem Roku został polonista  mgr Grzegorz Rapcia, który w konkursie uzyskał najwięcej głosów młodzieży.

Wzruszająca część artystyczna akademii pt. „Bądźmy dla siebie dobrzy”  została zorganizowana przez mgr Bernadetę Odrzywolską (scenariusz i przygotowanie recytatorów) oraz mgr Barbarę Porzucek, autorkę oprawy muzycznej. Układ taneczny opracowała mgr Anita Migacz, a scenografię – mgr Bernadeta Odrzywolska i mgr Katarzyna Lebdowicz.

Uroczystość Święta Szkoły udokumentowała fotografiami uczennica kl. 3b Julia Miksztal. Wykorzystaliśmy też zdjęcia Biura Prasowego UM (urzad@nowy sacz.pl).  Zapraszamy do obejrzenia  fotorelacji.